Samsung QB13C-T Digital signage flat panel 33 cm (13") LCD Wi-Fi 500 cd/m Full HD Black Touchscreen Tizen 7.0 16/7 LH13QBCTBGBXEN
Brand New + In Stock, 10+ available.
» FREE UK Delivery
between Monday, 18 May to Tuesday, 19 May.
» Expedited Delivery available For Monday, 18 May.
See details and conditions
2398 reviews
Highlights
Warranty:Full Manufacturer
Return Policy:60 Days
Best Sellers Rank:1016 in  Commercial Display
Reviews
General Information for Samsung Commercial Display
Samsung QB13C-T, Digital signage flat panel, 33 cm (13"), LCD, 1920 x 1080 pixels, Wi-Fi, 16/7
QB13C-T
13 Black Interactive Display 500 cd/m2 16/7 Operation
Effective display for compact places
Enable effortless customer connection with touch
Interactive Touch Panel
Smaller and slimmer greater flexibility
Compact 13 Size & Slim Design
Slimmer than ever at 22mm the 13-inch compact display fits flawlessly in tight spaces perfect for maximising visibility without hindering performance. Its
Features
Screen Size13 Inch
ColourBlack
Resolution1920 x 1080
HDMI1
Viewing angle horizontal170 ?
Viewing angle vertical170 ?
Contrast ratio (typical)600:1
Display brightness500 cd/m2
Maximum operating temperature range (T-T)0 - 40
Operation (Hours / Days)16/7
Compatible with VESA-wall mounting system100 x 100 mm
Dimensions W x D x H322.0 x 22.0 x 193.5 mm
Weight1.1 Kg
QB13C-T
Samsung QB13C-T. Product design: Digital signage flat panel. Display diagonal: 33 cm (13"), Display technology: LCD, Display resolution: 1920 x 1080 pixels, Display brightness: 500 cd/m², HD type: Full HD, Touchscreen. Wi-Fi. Operating hours (hours/days): 16/7. Operating system installed: Tizen 7.0. Product colour: Black
Read more »
Samsung QB13C-T Digital signage flat panel 33 cm (13") LCD Wi-Fi 500 cd/m² Full HD Black Touchscreen Tizen 7.0 16/7 LH13QBCTBGBXEN Specifications
Product Type Interactive Displays Product Type Commercial Display Brand Samsung Collection Model Samsung QB13C-T Manufacturer Product Type Samsung Commercial Display Product design Digital signage flat panel Product colour Black Placement supported Indoor Panel mounting interface 100 x 100 mm VESA mounting Yes Product Family QB13C-T Display Resolution 1920 x 1080 pixels Panel type ADS Display diagonal 13" Touchscreen Yes Response Time 30 ms Contrast ratio (dynamic) 10000:1 HD type Full HD Display technology LCD Contrast ratio (typical) 600:1 Viewing angle, horizontal 170 Viewing angle, vertical 170 Display diagonal (metric) 33 cm Pixel Pitch 0.153 x 0.153 mm Display brightness 500 cd/m Touchscreen Technology Capacitive Vertical scan range 48 - 75 Hz Horizontal scan range 30 - 81 kHz Pixel frequency (max) 148.5 MHz Internal storage capacity 8 GB Built-in speaker(s) No Wi-Fi Yes Ethernet LAN Yes Bluetooth Yes Connectivity technology Wireless HDMI ports quantity 1 Ethernet LAN (RJ-45) ports 1 DVI Port No DisplayPorts quantity 0 USB port Yes RS-232 interface Yes HDCP version 2.2 HDMI version 1.4 Audio Output 1 USB ports quantity 2 RS-232 input ports 1 HDCP Yes Operating system installed Tizen 7.0 AC Input Voltage 100 - 240 V AC input frequency 50 - 60 Hz Power consumption (standby) 0.5 W Display Width 322 mm Display depth 22 mm Display Height 193.5 mm Display weight 1.1 kg Operating hours (hours/days) 16/7 TV tuner integrated No Operating temperature (T-T) 0 - 40 C Operating relative humidity (H-H) 10 - 80% Haze rate 25% Compliance certificates Electromagnetic Compatibility (EMC) Package width 520 mm Package depth 238 mm Package height 64 mm Package weight 2 kg Colour of product Black Connectivity Wireless MPN LH13QBCTBGBXEN
Samsung QB13C-T Digital signage flat panel 33 cm (13") LCD Wi-Fi 500 cd/m² Full HD Black Touchscreen Tizen 7.0 16/7 Downloads
Samsung QB13C-T Digital signage flat panel 33 cm (13") LCD Wi-Fi 500 cd/m² Full HD Black Touchscreen Tizen 7.0 16/7 LH13QBCTBGBXEN Reviews
There are no reviews for this product.
Frequently Asked Questions
What size is the screen/display for this product?The LH13QBCTBGBXEN has has a diagonal display of 13".