86" Black Large Format Display 4K 500 cd/m2 TH-86EQ3W
Brand New + Available To Order
» FREE UK Delivery
between Monday, 18 May to Tuesday, 19 May.
» Expedited Delivery available For Monday, 18 May.
See details and conditions
2398 reviews
Warranty:Full Manufacturer
Return Policy:60 Days
Best Sellers Rank:897 in  Commercial Display
Reviews
General Information for Panasonic Commercial Display
86" Black Large Format Display 4K 500 cd/m2
High 4K Image Quality for Clear and Detailed Visuals
Flexible Installation to Suit a Variety of Use Cases
Scalability that enables cooperation with various systems
With approximately 8290000 pixels about four times the pixels
Features
Screen Size86 Inch
ColourBlack
Brightness500 cd/m2
Display Brightness Category301 - 500 cd/m2
Operation (Hours / Days)18/7
Contrast ratio (typical)1200:1
Built-in speakersYes
Speakers2 x 10W
Aspect ratio16:9
Operating temperature range (T-T)0 - 40
HDMI3
Read more »
86" Black Large Format Display 4K 500 cd/m2 TH-86EQ3W Specifications
86" Black Large Format Display 4K 500 cd/m2 Downloads
86" Black Large Format Display 4K 500 cd/m2 TH-86EQ3W Reviews