Brand:Eaton / Ups Accessories / Eaton Ups Accessories / Eaton CBLADAPT72RT UPS accessory
Eaton CBLADAPT72RT UPS accessory | Quzo UK
    Brand New & Boxed
    Manufacturer Warranty
    Fast & Free Delivery
    Pay over 3 months 0% Interest*
Product Code: 404113
Eaton CBLADAPT72RT UPS accessory CBLADAPT72RT
Sorry, temporarily out of stock, click the button below to be notified once it's available again.
2398 reviews
Highlights
  • Product Type: Cable Adapter
  • Colour: Black
  • Compatibility: 5Pxg2 5Pxg1. Quantity Per Pack: 1 PC(s). Package Width: 180 mm
  • Package Depth: 290 mm
  • Package Height: 270 mm
Warranty:Full Manufacturer
Return Policy:60 Days
Best Sellers Rank:54 in  Ups Accessories
Reviews
General Information for Eaton Ups Accessories
Eaton CBLADAPT72RT. Product type: Cable adapter, Product colour: Black, Compatibility: 5PXG2 5PXG1. Quantity per pack: 1 pc(s). Package width: 180 mm, Package depth: 290 mm, Package height: 270 mm
CBLADAPT72RT
Eaton cable adaptor 9PX EX 72V CBLADAPT72RT
5PX Adapter for connection of 5PXG2 72V EBM to 5PXG1 UPS
Warranty information: 2 year
Eaton CBLADAPT72RT UPS accessory CBLADAPT72RT Specifications
Product Type Adapters Product Type Ups Accessories Brand Eaton Collection Model Eaton CBLADAPT72RT Manufacturer Product Type Eaton Ups Accessories Product colour Black Product Family CBLADAPT72RT Compatibility 5PXG2 5PXG1 Quantity per pack 1 pc(s) Package weight 520 g Package width 180 mm Package depth 290 mm Package height 270 mm Colour of product Black MPN CBLADAPT72RT