Lenovo 40AK0065WW. Charger type: Auto, Power source type: DC, Charger
    Brand New & Boxed
    Manufacturer Warranty
    Fast & Free Delivery
    Pay over 3 months 0% Interest*
Product Code: 139495
Brand New + In Stock - Ready for immediate dispatch
» FREE UK Delivery
between Monday, 18 May.
» Expedited Delivery available For Friday, 15 May.
See details and conditions
50+ purchased Don't miss out!
2398 reviews
Highlights
  • Charger Type: Auto
  • Power Source Type: Dc
  • Charger Compatibility: Notebook. Colour: Black
  • Collection Model: Lenovo 40AK0065WW
  • Colour Of Product: Black
Warranty:Full Manufacturer- Initial Release Date: 13/01/2018
Return Policy:60 Days
Best Sellers Rank:1 in  Mobile Device Chargers
Reviews
General Information for Lenovo Mobile Device Chargers
40AK0065WW
Power up your notebook when and where you need it. Equipped with a USB-C plug, this versatile adapter provides 12V DC power for vehicle use and 15V DC power when youre in the air. 40AK0065WW
65W USB-C DC Adapter, Black
Warranty information: 1 year
Initial Release Date: 13/01/2018
Product Type Mobile Device Chargers Brand Lenovo Collection Model Lenovo 40AK0065WW Manufacturer Product Type Lenovo Mobile Device Chargers Product colour Black Product Family 40AK0065WW Power source type DC Power Supply 65 W Weight 140 g Charger type Auto Charger compatibility Notebook Charger compatibility Laptop Year 2018 Connector(s) USB C Harmonized System (HS) code 85044090 Harmonized System (HS) code 85044095 Compatibility ThinkPad L480 Charging connector Yes Colour of product Black MPN 40AK0065WW Internal Features Black Friday Promotion Spring Sale