Samsung LH025IFRBLS/EN video wall display LED Indoor
    Brand New & Boxed
    Manufacturer Warranty
    Fast & Free Delivery
    Pay over 3 months 0% Interest*
Product Code: 361160
Samsung LH025IFRBLS/EN video wall display LED Indoor LH025IFRBLS/EN
Limited Stock Available
» FREE UK Delivery
between Monday, 18 May to Tuesday, 19 May.
» Expedited Delivery available For Monday, 18 May.
See details and conditions
2398 reviews
Highlights
  • Display Technology: LED
  • Display Brightness: 1000 Cd/M
  • Hd Type: 8K Ultra HD. Wi-Fi. Colour: Black
  • Product Family: LH025IFRBLS/EN
  • Collection Model: Samsung LH025IFRBLS/EN
Warranty:Full Manufacturer- Initial Release Date: 28/02/2024
Return Policy:60 Days
Best Sellers Rank:24 in  Video Wall Displays
Reviews
General Information for Samsung Video Wall Displays
LH025IFRBLS/EN
LFD IF025R NETHERLANDS LH025IFRBLS/EN
Initial Release Date: 28/02/2024
Samsung LH025IFRBLS/EN video wall display LED Indoor LH025IFRBLS/EN Specifications
Product Type Video Wall Displays Brand Samsung Collection Model Samsung LH025IFRBLS/EN Manufacturer Product Type Samsung Video Wall Displays Product colour Black Placement supported Indoor Orientation Horizontal/Vertical Orientation Landscape/Portrait Product Family LH025IFRBLS/EN LED backlight Yes HD type 8K Ultra HD Pixel Pitch 2.5 x 2.5 mm Display technology LED Display brightness 1000 cd/m Contrast ratio (typical) 4000:1 Viewing angle, horizontal 160 Viewing angle, vertical 160 Native refresh rate 3240 Hz Display refresh rates supported 50 Hz, 60 Hz Wi-Fi Yes Power consumption (max) 502 W AC Input Voltage 100 - 240 V AC input frequency 50/60 Hz International Protection (IP) code IP20 Year 2024 Colour temperature (max) 6500 K Colour temperature (min) 500 K Operating temperature (T-T) 0 - 40 C Operating relative humidity (H-H) 10 - 80% Easily replaceable modular parts Yes Colour of product Black Connectivity Wireless MPN LH025IFRBLS/EN