Brand:Ubiquiti / Poe Adapters / Ubiquiti Poe Adapters / Ubiquiti POE-24-24W-G PoE adapter Gigabit Ethernet 24 V
Ubiquiti POE-24-24W-G PoE adapter Gigabit Ethernet 24 V
    Fast & Free Delivery
    Pay over 3 months 0% Interest*
Product Code: 32945
Ubiquiti POE-24-24W-G PoE adapter Gigabit Ethernet 24 V POE-24-24W-G
Limited Stock Available
» FREE UK Delivery
between Monday, 18 May.
» Expedited Delivery available For Friday, 15 May.
See details and conditions
1 recently purchased, Only 2 left, Don't miss out!
2398 reviews
Highlights
  • Convenient Wall-Mounting: The 24V, 0.5A Models, Poe-24-12W And Poe-24-12W-G, Are Wall-Mountable Using The Optional Wall-Mount Brackets.:
  • Iec 60950-1:2005+A1
  • En55022:2010
  • En55024:2010
Warranty:Full Manufacturer- Initial Release Date: 09/02/2015
Return Policy:60 Days
Best Sellers Rank:18 in  Poe Adapters
Reviews
General Information for Ubiquiti Poe Adapters
Ubiquiti POE-24-24W-G, Gigabit Ethernet, 1000 Mbit/s, Black, 24 V, 100 - 240 V, 50/60 Hz